Mutants
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Is this burning hell enough to life?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Wolverine.

Wolverine.


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/12/2012

Is this burning hell enough to life? Empty
MesajSubiect: Is this burning hell enough to life?   Is this burning hell enough to life? EmptyLun Dec 24, 2012 8:17 am

Un oftat ii scapa printre buze,ochi des clipeau ,amortit de somn incerca sa stea treaz,nu era nicidecum in vacanta se ocupa de o misiune importanta.Un lup singuratic de felul sau detesta ca in jurul sau sa mai fie cineva,limba ascutita cu care deseori isi ataca partenera trebuia sa stea locului.Lipsit de interes isi misca corpul obosit ,trantidnu-se in pat se intoarce cu fata inspre perete.
Cu o privire absenta ,privea indiferent tavanul,nu putea sa faca nimic din moment ce persoana pe care o astepta nu aparuse inca.Dandu-si usor limba peste buzele sale de culoare pala,se ridica in sezut,privea camera ce se afla intr-un intuneric adanc.Nu se obosise sa aprinda lumina,considera ca aceasta era de prisos din moment ce el vroia putina odihna.
Gandul ii pleca inapoi la acele vremuri cand a fost folosit ca si un experiment,acei oameni credeau ca nu avea sa se razbune pe ei.Inima lui amortita nu mai avea loc pentru alte sentimente,era mult prea nepasator,niciodata nu-si arata adevarul chip.Ascuns dupa o masca a duritati a carui invelis nu poate fi spart,mintea ii era intunecata de gandul razbunari si al tradari.A fost o jucaria a umanitati ,de ce el nu ar face la fel? Era deasupra lor,nu aveau sa se ridice nici unul la nivelul sau.
Usor is duce doua degete la tampla incepand sa le maseze,ce mintea lui era complet dezorientata ,ciufulindu-si agitat parul se ridica din pat.Incepand sa faca cativa pasi inceti,pune mana pe clanta de la baie,intrand in ea,atentia lui se indreapta spre reflezxia chipului sau din oglinda.O atinge,lasand mana sa alunce ,o retrage ,strangand puternic din munc,vroia sa o faca bucati,ii displace faptul ca era o asemenea persoana.
Se intreba deseori pe el insusi cu ce a gresit ,a fost ales sa poarte aceasta povara pentru tot restul viet,cat de cruda si nemiloasa a fost.Clipind de cateva ori ,incerca sa se impace cu ceea ce era,niciodata nu va reusi asta,urme de regrete evidente existau inca .Doar odata si-ar dori sa stie cum e sa fie ca ceilalti oameni normali,uneori trebuia sa se ascunda ca un sobolan,a indus teroarea in persoanele obisnuite.Niciodata nu avea sa fie acceptat pentru ceea ce era.
Intorcandu-se din baie ,se indreapta inspre fereastra de dimensiuni mari,amenajata cu o perdea lunga ce cadea pana pe podea,o da la o parte.Chipul si-l ridica,uitandu-se inspre cer,luna era prezenta,singura care ii oferea siguranta,ceea care in noptile cand a trebuit sa fuga l-a avut in paza.
Sus In jos
Storm!

Storm!


Mesaje : 3
Data de inscriere : 24/12/2012

Is this burning hell enough to life? Empty
MesajSubiect: Re: Is this burning hell enough to life?   Is this burning hell enough to life? EmptyLun Dec 24, 2012 8:33 am

Nu putea sa doarma asa ca a iesit sa faca o plimbare nocturna , dar pentru ea era mult mai normal sa zboare decat sa mearga asa ca incepu sa zboare peste oras . Era asa de frumos noaptea si nimeni pe drum ca sa o poate observa inafara de doua sclipiri la un geam de la un hotel . Se uita mai atent si observa ca era Wolverine asa ca se indrepta spre el . Probabil nici el nu putea sa doarma asa ca ar fi putut sa isi tina unul altuia companie . Dar uita ca nu prea ii ies aterizarile si incpeu sa se invarta prin cer si intra pe fereastra avand parte de o aterizare fortata ,ciocnindu-se cu Wolverine .
- Imi pare rau !
Sus In jos
Wolverine.

Wolverine.


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/12/2012

Is this burning hell enough to life? Empty
MesajSubiect: Re: Is this burning hell enough to life?   Is this burning hell enough to life? EmptyMier Dec 26, 2012 7:19 am

Mana incet ii aluneca pe fereastra,prins adanc in gandurile lui incurcate ,nu dadea atentie deloc agitatie de afara,inchizand ochii,pica intr-o obscuritate densa .lumina nu exista deloc doar ceea ce mintea lui bolnava vedea.Deodata simte cum trupul ii cade pe jos,lovindu-se puternic de parchetul camerei.Un trup zvelt si fragil era peste al sau,ochii cuprinsi oarecum de mirare o privesc pe cea care il deranjase.Usor o prinde de mana dand-o la o parte,lasand-o pe jos,se ridica in sezut,iritat isi intoarece prvirea inspre ea.
Trebuia sa isi fi dat seama despre cine era vorba,normal doar ea putea sa fie atat de neatenta si sa faca o astfel de prostie.Fata asta era negandita,macar stia pe ce lume traieste,probabil ca nu avea rost sa se indrebe asta doar se vedea foarte clar dupa actiunile ei copilaresti.
- Poti ,te rog ,sa imi spui si mie daca e ceva in capul tau? Suntem la un hotel,poti fi vazuta si de alte persoane, cine stie ce s-ar putea intampla. Incet isi ridica mana ducand un deget inspre fruntea ei ,impingand-o incet,nu ii dadea nici o speranta,daca avea sa se descurce singura vreodata probabil ca sansele ei de reusita ar fi egale cu zero.
Ridicandu-se din postura de sezut,se scutura ,aranjandu-si camasa de culoare alba dupa care intinse mana inspre fata confuza ce nu stia nici pe ce lume traieste.Cu grija o trage ,ridicand-o in sus ,acum era in pozitie dreapta facand contact fata in fata cu el.Nu puteau sa-si vad clar chipul din cauza intunericului ce domnea in camera sa,nu era deranjat de acest lucru,prefera sa stea asa ,pierzndu-se in mintea .Se simtea ca un pion scos dint-un joc de sah,intr-un minut sau altul putea fi aruncat pe tabla compusa din doua culori alb si negru.In mintea lui acele culor reprezentau binele si raul,inca nu a ales de ce parte,doar oscila de unul singur,confuz ,incercand sa inteleaga la ce ii foloste lui alte persoane.Mai mereu a fost un singuratic,odata si-a pus increderea in cineva dar a gresit.
- Fa-te comoda,eu stiu,nu ti-ai gasit tocmai persoana potrivita pe care o vizitez,nu sunt ospitalier ca si cei pe care ii cunosti tu!.Lasand-o pe fata in mijlocul camerei,se intoarse cu spatele la ei ,indreptandu-se inspre fotoliu unde se aseza,mana ii era sprijinta de margine,lasandu-si capul sa se odihneasca pe ea.Plictisit ,nu ii dadea atentie deloc persoanei din camera lui.Din pacate pentru el o stia foarte bine pe fata,nu prea isi vorbea cu ea din simplul motiv pentru ca nu era interesat .Dar stia ca aceasta nu avea control absolut asupra puterilor ei ,totusi era puternica doar ca ea nu realiza nici macar asta.
Cu siguranta sa nu se astepte ca el sa o ajute in caz ca va intra in vreo problema,era pe cont propiu.El nu era acel gen de persoana dulce ce sarea imediat ,daca ai probleme rezolva-le.Un alt oftat ii scapa printre buze,degeaba isi repeta in mintea lui ca nu o sa o ajute,mereu a facut asta dar nicioadata nu a si pus in aplicare.
Sus In jos
Storm!

Storm!


Mesaje : 3
Data de inscriere : 24/12/2012

Is this burning hell enough to life? Empty
MesajSubiect: Re: Is this burning hell enough to life?   Is this burning hell enough to life? EmptyMier Dec 26, 2012 7:58 am

Bine inteles ca era nervos la ce se astepta, omu sta linistit cu gandurile lui si intra pe geam o nebuna care il darama . Se imbufna putin cand o intreba daca e ceva in capul ei apoi raspune :
- Normal ca e ceva in capul meu ! Ce in al tau e si in al meu ! Si nu-ti mai face atea griji am avut grija sa nu ma vada , oricum nu mai e nimeni treaz la ora asta si chiar daca mor fi vazut o sa zica ca era un liliac ...ceva mai mare . Ii apuca mana ca sa se ridice de jos apoi isi aranjeaza pijamalele . Avea un prost obicei de a iesi noaptea la plimabre in pijamale , dar asta nu o deranja atat timp cat putea sa fie ea insasi fara sa se teama daca cei din jurul ei o vor judeca sau nu . Se intinse putin , se uita pe fereastra la luna in timp ce o adiere de vant se juca cu parul ei apoi isi intoarse capul spre camera lui nevazand altceva decat negru si doar doua sclipiri albe care erau ochii lui . Semana cu o scena dintr-un film de groaza iar faptul ca ii era putin frica de intuneric o facea putin nelinistita. Se aseza pe marginea patului uitandu-se la el si incercand sa ii desluseasca chipul .
-E in regula ! Tu mereu ai fost mai retras . Te-am vazut si mi-am zis ca poate nu poti sa dormi si ca ti-ar prinde bine putina companie . Desi nu parea prea incantat de prezenta ei .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Is this burning hell enough to life? Empty
MesajSubiect: Re: Is this burning hell enough to life?   Is this burning hell enough to life? Empty

Sus In jos
 
Is this burning hell enough to life?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mutants :: RPG Oras :: Hotel-
Mergi direct la: