Mutants
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 7 plants for tea

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Taboo

Taboo


Mesaje : 51
Data de inscriere : 24/12/2012

7 plants for tea Empty
MesajSubiect: 7 plants for tea   7 plants for tea EmptyMar Dec 25, 2012 7:29 am

Taboo citea de pe lista numele plantelor de care nu auzise vreodata. Avea nevoie de mica foaie impaturita din cauza memoriei proaste ce il insela de fiecare data. Reciti ultimele doua cuvinte, apoi rase scurt.
-De ce m-am angajat pentru cautarea acestor plante? Bani nu primesc, respect, nici atat... Atunci? marai, impaturind la loc foaia.
Nu-l deranja mersul pe jos, caci datorita puterii sale ajungea in varful muntelui foarte rapid. Motivul pentru care isi pierduse controlul nervilor era zapada pana la genunchi ce-i impiedica activitatea in care tocmai se implicase.
Injura. Blugii ii erau uzi, dar macar geaca dintr-un material impermeabil negru ii era uscata si intacta. Frigul ii dobori mainile inca din primele cincisprezece minute de cand iesise din casa.
Urca un sfert de munte pe drumul principal in cateva secunde, apoi poposi acolo pentru a dezgropa sub zapada si pentru a gasi plantele a calor frunze erau rosu ca sangele. Tot ce se afla pe lista ajuta la un ceai pentru... alti mutanti ca sa le imbunatateasca puterile, sa le relaxeze muschii si sa poata relua antrenamentul cu usurinta.
-Pe naiba! De cand muncesc eu pentru altii pe gratis?! gandi, fiindu-i mila de mainile rosii ce nu erau acoperite cu nimic.
Nu gasea niciun motiv pentru care acceptase. Probabil fusese beat, iar acum nu mai putea da inapoi.
Sus In jos
Wolverine.

Wolverine.


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/12/2012

7 plants for tea Empty
MesajSubiect: Re: 7 plants for tea   7 plants for tea EmptyMier Dec 26, 2012 8:21 am

Ziua era una care nu parea favorizabila ,statea intins pe iaraba umeda ,si simtea adierea vantului care bland ii dezrdona parul de culoare negrea .Noptile pareau fiegre si obscure iar zilele diferite si senine ,parac in el se ascundeau doua personae diferice cu pacate similare care isi aratau aceasi fata perfecta cu un zambet petrecut de soarta.Nu mai avea nici un fel de intoarcere spre viata de dinaintea aceteia ceasul care odata mergea s-a oprit ani nu mai treceau pentru el.
Insa cand sa se ridice ,nu ca ar fi plecat el dar dea il omorase gandurile foarte patrunzatoare ,deficare data cand gandea punea in balanta acele rezultate care ar fi ramas in urma distrugeri sale sau cum ar fi fost daca ramanea un om normal ,diferite intrebari care nu prea pareau ca avea vrrun raspun logic ,se simtea ca un prizonier captiv pe acesta scenat formata din marionete ganditoare cu suflet uneori putand fi un joc ritmic al creeatorului.
Trupu il ridica intr-un final scuturandu-si blugi care se mulau pe tripul sau apoi aranjand jacheta simpla pe care o purta era destul de groasa si se asemana cu lana ,mainile reci le adanci incet in buzunarele de la spate ,privind inca buimacit de jur imprejur parca dormise asa se simtise tanarul ,o voce groasa ii captase atentia .
-Nimeni nu vede ,nimeni nu aude ,nimeni nu te judeca .isi soptise aceste cuvinte mai multe pentru el decat le-ar fi rostit penrtu a fi auzite de ceilalti ,se apropie de acela care isi lasa gandurile prea adacite in glasul auzului sau .
-Ai acceptat sa aduni plante pentru ca asa ai vrut ,sau poate ca ai cautat un loc liber unde nu este o aglomeratiedupa ce rosti acest cuvinte tanarul cu parul de culoarea nopti ridica usor umeri ,intorcandu-si spatele spre cel caruia ii spuse acele vorbe .
Sus In jos
Taboo

Taboo


Mesaje : 51
Data de inscriere : 24/12/2012

7 plants for tea Empty
MesajSubiect: Re: 7 plants for tea   7 plants for tea EmptyMier Dec 26, 2012 8:43 am

Dadu la o parte bucata de zapada, lua cateva bobite si cateva frunze din planta, apoi scoase lista si taie penultimul ingredient. Semanau cu macesele, numai ca planta nu avea forma unui tufis, ci mai degraba semana cu iarba. Le baga in rucsacelul agatat de cureaua neagra cu tinte de la pantaloni, apoi isi duse mainile spre gura si sufla aer cald, ascultand. Atentia ii fu atrasa spre cateva zgomote, asa ca-si intoarse privirea putin incordat. Analiza trupul din fata lui, rase in gandul sau si paru ca isi lasa garda jos, dar nu o facu.
-Gresit si... Evident, gresit. Am fost intr-un fel obligat de propria persoana sa culeg aceste plante. Imi trebuie ceaiul, muschii mei sunt foarte incordati.
In timp ce rosti aceste cuvinte cu tonalitate grava, fugi in spatele baiatului, folodindu-si puterea, apoi isi duse mana dupa talia lui si il trase mai aproape. Nu era cu mult mai scund decat el, astfel buzele ii ajungeau aproape de urechea sa.
-Daca tot esti aici, ce-ai zice sa ma ajuti? Contracost, bineinteles.
Ii sufla aer cald in ureche, urmat de un zambet dulce, dar fals.
Sus In jos
Wolverine.

Wolverine.


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/12/2012

7 plants for tea Empty
MesajSubiect: Re: 7 plants for tea   7 plants for tea EmptyMier Dec 26, 2012 10:04 am

Apatic privi spre tipul care is duse mana pe talia sa ,i-o dase la o parte ,lasand un oftat greoi sa ii scape printre buzele rosiatice.
-Se mai intampla sa gresec Ii semana el cu vreun tip care vrea sa se joace cu cineva ?Hmm o intrebare destul de buna dar totusi seaca ,totul il facea sa ramana imun ,oricum erau doar ei aici ,deci o noua runda de dormit ii pria ,caci el si cu ajutorul nu erau cele mai apropiate persoane.Ridica sprnaceana find atras de cuvantul contracost al baitului?
-Hmm contracost ai spus ?Si spune-mi despre ce este vorba si ma mai gandesc daca te ajut isi umezi lenez buzele si rasufla plictisit ,poate nu trebuia sa vina aici ,era mai bine daca deraja pe vreo person ca macar acest lucur nu ii aducea plictiseala morbida pe fata.Dar se gandi pentru a doua ora ,se intoarse cu spate spre acesta si ii facuse cu mana.
-Ma gasesti pe sus daca ai nevoie de ceva ,o sa dorm o vreme-uitase sa mai adauge inca ceva ,facu o piureta si se intoarse spre acesta cu fata ,clipidn des din ochi .
-Ah daca ai chef de jocuri seductive ai gresit persoana De acesta data ii facu cu mana ,departandu-se de acesta ,incepand sa cante o melodia pe care o auzise de mult ,nu stia de ce dar vocea acea avea ce placut care canta acea melodie ,straniu ca se chinuia sa o cante cu atat daruire nu era genul sau.
-As putea o viata intreaga sa te protejez ,ochi aceia blanzi sa ii acopar cu palma mea si sa ii ferese de cruzimea existenta ,tu esti ,vreau sa te asigur ca te voi proteja mereu capul il clatina din stanga si in dreapta dupa ritmul creat de vocea sa.Isi duse mainile in par aducandu-si aminte de ce uitase ,ah mia era timp nu se stresa deloc era doar ceva de moment ,oricum oameni uitau ,pentru ca in compartie cu el erau cei care se jucau de-a vatea ascunsa cu dragostea parand ca vor sa fuga si sa creeze ceva povesti romantice ,care mereu esuau .
Sus In jos
Taboo

Taboo


Mesaje : 51
Data de inscriere : 24/12/2012

7 plants for tea Empty
MesajSubiect: Re: 7 plants for tea   7 plants for tea EmptyMier Dec 26, 2012 10:27 am

Avea nevoie doar de o pereche de manusi ca sa-si continue cautarile. Isi dadu ochii peste cap. Satenul se lasa cam greu din cate observa, ceea ce il facu sa rada cu pofta in sinea sa, iar afara sa afiseze un zambet larg, dar fals. Se tranti prin zapada si incepu sa descopere si celelalte fructe ale plantei, asezandu-le la loc sigur. Nu-l mai baga in seama o vreme si abia cand se indeparta si ii auzi vocea ce fredona o melodie isi dadu seama ca nu se mai afla atat de aproape de el. Ofta, intinzandu-se pe spate si facand neintentionat un inger in timp ce isi misca mainile si picioarele.
-Doar ma prostesc... gandi, dandu-si seama ce face cu adevarat. Intoarce-te! Am cateva lucruri sa-ti zic, tipa, sperand ca cel ce plecase mai devreme in auzi.
Defapt, daca se gandea mai bine, se ridica in picioare si alerga aproape nevazut printre copaci, folosindu-si puterea si ajungand in fata tipului, oprindu-i orice actiune.
-Cunosc versurile astea, rosti si incepu sa rada, varandu-si mainile in buzunarul gecii. Nu le-am mai auzit de ceva vreme, dar le cunosc, continua sa vorbeasca, afisand un zambet malefic. Ca venise vorba de sedus, n-am incercat sa fac asta, dar imi e destul de usor daca ma pui la incercare.
Ii prinse barbia intre degetul mare si aratator, lipindu-si buzele scurt de ale sale. Nu mai facu nimic, nicio alta miscare pentru a continua sarutul ce avea sa se formeze. Se astepta sa-l impinga.
Sus In jos
Continut sponsorizat





7 plants for tea Empty
MesajSubiect: Re: 7 plants for tea   7 plants for tea Empty

Sus In jos
 
7 plants for tea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mutants :: RPG Oras :: Munte-
Mergi direct la: