Mutants
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Show Down~

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

Show  Down~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Show Down~   Show  Down~ - Pagina 2 EmptyDum Dec 30, 2012 1:02 pm

Ramase cu o expresie a chipului fericita de cum acesta ii zise de faptul ca e dubios. Stia si el de asta. Nu s-a considerat niciodata normal si mereu primea lucrul respectiv ca pe un compliment. O aproba incet, cu ajutorul capului imediat ce aceasta mentiona despre rolurile lui in activitatea aceasta.
- Ai vazut? Ai completa dreptate. Si mai ai si dreptate la faptul ca nu vreau sa te fortezi. Stai linistita macar pentru un timp.
Auzea pasii cum ca roscata se apropia de el si isi dadu privirea in spate, cu coada ochiului, vazand ce se apropie. Ofta vizibil, dandu-si putin ochii in sus, stiind ca nu va avea sa scape de ce urma. Se lasa impins simtind cum spatele sau aterizase pe pamantul tare, dar simtind si iarba moale in acelas timp. Ii dadea o stare cam de somnolenta, adora sa adoarma in natura, mangaiat de soare, protejat de copaci si alintat de sol.
- E o amenintare sau o promisiune? Intreba chicotind de cum ii pomenise de gheata. Stia ca se gandea la ceva normal si total inocent, fata de primul gand ce ii trecea prin cap datorata pozitiei inocente. Zambise larg.
Se uita la ochii ei si din nou ii venea sa rada, dar se abtinu imediat, aproband-o incet. Nu se astepta ca acesta dorea sa il tachineze si nu ii venea sa creada ca ea isi imagina ca ii va iesi asta. Nu prea poti sa te joci cu mintile unui telepat daca stie tot ce faci deja. Se simti si eliberat de haine, dupa o vreme, simtind cum il ustura inuman de tare imediat ce o rafala de vant ii atins pielea. Isi incrunta ochii si privirea, muscandu-si cu putere buza, mintea lui deja formase vreo 200 de injuraturi, pe care le mentiona una dupa alta. Iar atunci cand simti atingere se arcuise si facuse un sunet de durere, dorind la un moment dat sa se si incolaceasca.
- Nu fa asta... i-a zis total infricosat.
Disparuse imediat ce zise replica si cat clipise, in clipa in care isi redeschise ochii, roscata aparu din nou in fata lui. Zambi usor si chiar lag imediat cum o vazuse. Nu credea ca se va intampla asta vreodata. Imediat ce il reatins, isi musca buza ca sa nu mai simta durerea si s-ar parea ca functioneaza, chiar daca de emotii transpirase putin la frunte. Era chiar buna la ce facea se pare, il alinta si il ingrijea precum o asistenta precisa ce isi iubea pacientii.
Ramase uimit de cum incepuse sa il bandajeze si de fiecare data cand se lipi de trupul sau ca sa infasoare aia, il apuca vreun fior imediat. Cum terminase, isi si infasura bratele in jurul ei, tragand-o mai aproape si simti imediat cum durerea i se diminueaza.
- Multumesc. Esti chiar buna la asta. Te-ai gandit, cumva, sa te faci asistenta? O intreba foarte vesel si o saruta pe obraz, ca un fel de multumire mai mare, dupa care ii daduse imediat drumul.
Sus In jos
Ice Queen

Ice Queen


Mesaje : 56
Data de inscriere : 18/12/2012

Show  Down~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Show Down~   Show  Down~ - Pagina 2 EmptyMar Ian 01, 2013 12:30 pm

L-am prins de guler si m-am apropiat de fata lui.
-E clar o amenintare ! M-am incruntat eu,incercand sa fac pe dura. Gambit parca nu ma lasa sa imi afisez fata de el personalitatea mea inofensiva. Simteam ca nu pot sa las garda jos nici o clipa, dar nu in sensul unei batalii, sau "batalia"dintre noi avea un alt sens.
Partea cumintea din mine chiar voia sa il ingrijeasca si sa isi recunoasca mai pe deplin vina. Dar cealalta parta ,mereu in contradictorie nu ma lasa. Eram imbujorata si incruntata si ma gandeam daca am gandit bine inainte sa fac asta. Dar acum numai conta, amndoi eram raniti iar el se ingrijea oarecum de mine chiar daca nu aveam destula incredere in asta. Trebuia sa fac si eu la fel,macar pentru un moment.
Nu am crezut ca va reactiona asa, nu ma gandeam ca i-am privocat o rana asa de dureroasa. Am tras imadiat mana uitandu-ma la el speriata si rozalie la fata pentru ca nu voiam sa o dau in bara cu tratarea lui.
-Suporta putin..dupa o sa te simti mult mai bine. I-am spus cu o voce calda.
-Imi pare rau ca te-am ranit. Am recunoscut eu incet fara sa imi iau ochii de la munca mea.
De fiecare data cand ma atingeam de pieptul lui aveam un sentiment ciudat care nu imi dadea pace si voiam sa dispara caci era greu de suportat. Dupa ce terminasem si ma cuprinsese in brate am ramas uimita si numai puteam spune nimic. Ma rosisem cand imi saruta obrazul,nu ma asteptam la asa ceva. M-am uitat peste de o clipa in ochii lui cand imi daduse drumul apoi m-am ridicat usor nervoasa .
-Cu placere..am zis putand lucrurile intr-un loc sigur.
-Nu,nu vreau sa ma fac asistenta dar trebuie sa stiu lucrurie astea in cazul in care intr-o misiune partenerul este ranit..nu il pot lasa sa se agraveze. Atunci m-am uitat la el cu subinteles aducandu-mi aminte de ce imi spusese cu o zi in urma.
Mi-am dus mana involuntar la obraz atingand locul unde el ma sarutase,apoi mi-am dat parul dupa ureche sperand ca-mi treuse roseata.
-Acum ce facem ..?am intrebat eu usor bosumflata.
Sus In jos
 
Show Down~
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mutants :: Rpg Academie :: Curtea-
Mergi direct la: