Mutants
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 ~A unexpected accident~[Private]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyJoi Dec 20, 2012 12:45 am

Misiunea de astazi nu a fost un adevarat dezastru dar totusi cateva rani aveam pe corp....chiar mai multe decat ma asteptam. Nu doream sa ma duc la cabinet dar am fost obligata sa fac asta. Fusese un mic accident in misiune, unul dintre colegi isi pierduse putin controlul la puteri din cauza puterii de manipulare a adversarului si din pacate tinta picase chiar asupra mea. M-am ferit cat am putut de mult dar la final mi-am luat o lovitura destul de dura. Oricum eram bine si nu puteam sa ma plang de durere sau chiar de colegii pe care i-am avut. Fusese o mica greseala si chiar nu vroiam sa fiu rea cu nimeni dar poate ca vineva va fii cu mine pentru ca m-am lovit si nu stiu ce alte motive. Unii oameni erau putini mai seriosi pe aici iar altii amuzanti daca incepi sa ii cunosti. Auzisem de Gambit ca este foarte serios dar nu parea chiar asa daca il cunoasteam. Deabia intrasem in academie asa ca nu stiam de el si il cunoscusem doar pe Magnet. Oricum aveam sa imi fac prieteni cu abilitati speciale ca ale mele si asta imi placea la nebunie. Ajunsa in sfarsit la cabinet, m-am pus pe pat si am incepand prin asteptarea asistentei care nu mai dorea sa vina. Oricum trebuia doar sa ma bandajeze putin la unele rani iar dupa sa ma lase sa plec, spunandu-mi ca sa ma odihnesc putin. Un oftat imi iesii printre buze, intrebandu-ma unde este asistenta in acest moment. Nu era aici si trecuse ceva de cand am ajuns si nu venise. O fii patit ceva? Sau poate ca avea treaba cu alti colegi mult mai seriosi loviti decat mine. Nu ma deranja asta. Dar... pana la urma aceasta venii si isi ceru scuze pentru intarziere. Colturii gurii incepeau sa se ridice formand un zambet larg pe fata in timp ce asistenta incepu sa ma bandajeje. Unele rani chiar ma dureau inca dar trebuia sa rezist pentru ca in viitor poate ca voi patii ceva si mai rau de atat.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyJoi Dec 20, 2012 1:15 pm

Mergea total furios pe holurile academiei, spargand cateva lucruri fara sa ii pese. Credea ca prin metoda aceasta va avea o sansa sa se calmeze. Deobicei o facea atunci cand vedea niste cioburi distruse in fata sa, dar de data aceasta nimic nu ii mai dadea roade. Il enervase la culme din cauza ca cei de rang inalt nu il lasasera sa se duca dupa colegul lui in misiune, care mai mult ca sigur era ranit. Ce idioti, adunatura proasta de incompetenti. Nu putea sa puna cineva mai buni sa lucreze pentru munca de birou? Chiar nu stiau ce era mai bine pentru ei? Nu mai avea rost sa se enerveze pentru asta, insa tot ar fi fost mai bine daca regulile ar fi create de el. Atunci nu trebuia sa mai ceara permisiunea nimanui si facea exact ce ii trecea capul.
- “ Ca in trecut...” gandi acesta, putin melancolic, amintindu-si si o conversatie veche dintre el si un coleg actual.
Se intampla sa se dea mare la un joc de poker si sa castige premii destul de frumoase. Plus ca stia si cum sa manuiasca banii, iar la ce jucator era si in viata, masa lui era inconjurate de fete. Asta da noroc... era vorba care o spuneau toti din jurul lui cu invidie. Atunci venise in incapere un strain foarte interesant, care il intreba direct: - Are you Remy Lebeau? si el ii raspunse putin mai incurcat: – Do I owe you money? sincer si direct ii spuse din nou celalalt tip: – No! si simtindu-se usurat de probleme i-a putut sa raspunda: - – Then Remy Lebeau I am...... ca sa scape de partea aceea a vietii, desi nu era complet sigur, si-a schimbat si numele din certificat, insa amintirile tot nu il lasasera in pace. De ce nu a lasat mutantii sa ii stearga mintea cand acestia aveau prilejul? Numai conta atunci, viata merge inainte. isi amintise apoi ca unul dintre cei mari il rugase sa gaseasca o asistenta libera ca sa poate sa o trimita in camera de urgente. Evident, ca nici de data aceasta nu i s-a dat mai multe informatii, iar lucrul acesta il enerva si mai rau. Bine, poate pana la urma ceva tot va exploda si daca nu sunt nervii lui, va fi ceva ce acestora nu o sa le placa.
- Dar chiar sunt atat de incurcat in ganduri incat uit repede lucrurile pentru care am fost trimis? Se intreba baiatul si incerca sa isi vada de drumul lui, de data aceasta o lua direct spre cabinet, ca sa nu mai apara piedici.
Ajunse acolo, cat de cat repede si apasa pe clanta, vazand asistenta libera ce era deja ocupata cu bandajarea unei studente. Ii trimise mesajul prin gand, ca sa nu auda si tanara si asistenta se intoarse imediat spre el si il aproba din cap, apoi isi termina treaba si pleca intr-o fuga catre lucrul in care a fost trimis.
Tura aceasta era imbracat cat de cat mai normal. Purta obisnuitul sau palton, dar tricoul era rosu, blugii albastru inchis si cizmele disparusera, devenind pantofi maronii. Nu era vreo ocazie speciala, dar dorea sa se simta cat de cat lejer.
- Tu trebuie sa fii Element... am auzit despre accidentul intamplat astazi cu colegii. Cum te simti? Esti bine sau te-au lovit prea rau? Si nu a fost nimeni de supraveghere in preajma ta, inca? Intreba el curios si isi musca putin buza, in timp ce ii astepta raspunsul si se uita la ranile fetei proaspat bandajate.
- Apropo esti foarte buna, daca ai putut suporta atatea rani fara sa intrii in coma sau sa lesini... se amuza apoi si tacuse, caci nu stia cum sa lucreze cu sistemele emotionale ale tinerei, plus ca nici el nu era tocmai intr-o pasa buna in momentele respective.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyVin Dec 21, 2012 12:36 am

Femeia continua sa ma bandajeze cu atentie chiar daca putin ma dureau ranile. Ma enerveaza ca nu am putut sa ma feresc de toate iar la final sa o atac pe tipa care a cauzat totul. Am fost foarte lenta in miscari sau prea putine au fost puterile mele? Nu mai puteam intelege nimic iar gandul acesta ma enerva de-a binelea. Gandurile mele fusera spulberate de intrarea pe usa a unui baiat. Cand m-am uitat mai bine la persoana am putut observa ca era Gambit. Sa nu imi spui sa a venit sa ma certe aici. Asistenta se uita la el si dadu aprobator din cap....se pare ca i-a spus ceva prin telepatie. Iar dupa ce isi termina treaba pleca in fuga in alta parte. Upss....am dat me mari probleme sau mi se pare mie? Cand baiatul incepe sa vorbeasca am ramas putin uimita. Ori....era ironic, ori era dragut cu mine si chiar ii parea rau de accident. Intrebarile baiatului navaleau peste mine,acum trebuia sa si raspund la ele.
-Da eu sunt. Imi pare rau pentru accident. A fost numai vina mea ca sunt ranita acum. Cum se simte colegul meu? Eu ma simt mai bine,ma dor putin ranile dar voi supravietuii. Responsabilitatea vine odata cu puterea. Stiu a poate fi riscant dar trebuie sa fac si asta daca vreau sa devin mai puternica. Eram decat noi pe acolo dar sunt bine nu trebuie sa te alarmezi te rog. O sa fiu bine,voi supravietuii,spun eu zambind usor.
Oare chiar era ingrijorat? Nu mai intelegeam nimic,eu chiar puteam fii sigura ca va venii sa ma certe pentru greselile mele. Cand rase usor, am zambit dragut la baiat. Acum eram cam dezbracata. Trebuia sa imi pun tricoul pe mine. O culoare rosiatica imi aparu in obrazi si mi-am pus repede bluza pe mine.
-Imi pare rau pentru tinuta. Iar cand vine vorba de puterea mea....nu prea cred. Daca eram buna puteam sa nu fiu ranita in acest moment si sa il scot si de sub transa pe colegul meu. Doar am lovito pe tipa,colegul meu si-a revenit,treaba a terminat-o el si eu sunt la cabinetul medical. Kim nici nu a vrut sa imi zica daca este ranit sau nu,spun eu oftand usor.
M-am uitat dragut la baiat si i-am zambir dragut. Nu mai stiam ca este cu mine in acele momente si erau putin cam obosita si nesigura de motivele venirii lui Gambit. Ori venea sa ma certe ori sa imi zica ca am facut bine ceea ce am facut. Puteam afla dar oricum baiatul parea incordat si nu vroiam sa isi faca griji si din cauza mea. Asta era ceva in plus pentru el si nu imi place sa isi faca lumea griji de mine ca si cum as fi un copil mic care nu isi poate purta singura de grija.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyVin Dec 21, 2012 7:27 am

Se simti analizat de cum intra in camera. Era putin adevarat lucrul acesta, caci si el analizase pe cele doua fete din incapere. Pe una din ele mai mult ca sa ii dea vestea si apoi sa o vada cum se evapora din incapere. Apoi isi daduse seama ca probabil o speriase cat de cat pe mica studenta ranita si nu dorea deloc sa se fi ajuns aici. Nu avea chef atunci sa mai faca morala studentilor, asa ca surprinderea fetei nu il uimise deloc. Stia la ce se astepta ea si ce facea el, de fapt. Ofta si se gandi ca ar trebui sa isi distruga imaginea asta de robot fara sentimente si pus numai pe scandaluri. Nu era deloc asa. De ce toti oare credea ca este asa?
Se pare ca nu se inselase in legatura cu porecla tinerei. Nici nu prea avea cum, avand in vedere ca i-ar fi putut citi mintea chiar in clipa in care avea sa paseasca in incapere.
- A fost vina la toti. V-ati jucat fara precautie si fara sa fiti atenti, deci nu te considera singura vinovata din poveste. Colegul tau e si el bine. Isi petrece si el timpul pe la recuperari. Nu am aflat mai multe din cauza ca nu are voie vizite prea curand. Dar am sa ii transmit grija ta imediat ce pot intra in legatura cu acestia. Ma bucur ca tu nu esti afectata mai tare si ca pshihic observ ca esti ok. Ai un caracter chiar puternic. Te apreciez pentru asta. Si sa stii ca nu totul tine de putere. Sunt o groaza de mutanti cu haruri puternice si excelente, dar nu au inteligenta necesara de a o manevra cum trebuie. Poti sa nu iti exprimi puterea deloc, trebuie doar sa stii cum sa o folosesti.
Cand ii spuse ca e bine si ca va supravietui zambi usor. Se apropiase de patul ei si se lasa mai jos, uitandu-se la piciorul proaspat ranit. Nu parea rau afectat insa erau multe rani si se gandea ca circulatia deja i-a fost dereglata. Se bucura sa vada atata tarie intr-un caracter, mai ales sa fie al unei fetei, insa se intrista imediat ce ii zari naivitatea lui. Ori nu dorea sa ii faca pe ceilalti sa se ingrijoreze, ori chiar spunea adevarul. Nu prea bagase in seama pana atunci ca tanara nu avea bluza de deasupra si cand isi daduse seama de asta se inrosi usor, asteptand-o sa se acopere, fara a se uita pana la terminarea actului.
- Stiu ca nu ai planuit tu tinuta. Stai linistita... se amuza acesta.
- Stii, Element, oricata puterea ai avea, mai devreme sau mai tarziu tot vei ajunge sa fii ranita. Chiar si cu experienta. Nici nu stii de cate ori s-au ranit seniorii in misiuni si apoi au trebuit sa fie internati direct. Plus sa stii ca baietilor niciodata nu le place sa zica daca sunt raniti. E ceva ce tine mai mult de sexul puternic. Nu prea ai voie sa fii...a incercat sa o lamureasca, urmarindu-i oful.
- “ Ce-ar fi sa te odihnesti?” ii transmise acesta , ridicandu-se de jos si urmarind-o in continuare.
- Apropo ai facut o treaba buna... nu trebuia totusi sa te sacrifici atat de rau pentru echipa. Sper sa iti revii repede... a mai adaugat si i-a pus mana pe frunte, ca sa se asigure complet ca nu mai are si alte neplaceri in privinta cu starea de sanatate.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyVin Dec 21, 2012 10:41 am

Baiatul nu parea asa de rau precum mi-am imaginat prima data cand l-am vazut intrand pe usa. Se pare ca ii pasa,chiar ii pasa si nu m-a certat. Ce o fi cu Gambit? Oricum...avea grija de mine, m-a verificat la rani la tot. Nu imi vine sa cred dar este un Gambit pe care il ador deja. Un Gambit care nu tipa si nu se supara asa de repede. Imi placea ce gandeam, chiar adoram asta.
-Stiu ca am fost vinovati toti dar.... nici nu stiu ce sa fac. Colegul meu este pedepsit? Dar de ce? Ma bucur ca iti faci griji pentru mine dar nu ar trebui. Sunt foarte bine, nu trebuie sa se agite lumea in jurul meu. Mi se va urca la cap si voi devenii rasfatata...glumesc,spun eu razand usor.
Cand veni langa mine si zambi am facut si eu aceelasi lucru la randul meu iar cand incepu sa se roseasca usor si sa priveasca in alta parte am inceput sa chicotesc usor din cauza acestui fapt. Era chiar amuzant cand un baiat se rosea din cauza unor fapte ciudate dar si dragute in aceleasi timp. Pana la urma mi-am putut da seama ca Gambit nu este asa de rau precum pare. Daca stau sa ma gandesc mai bine este foarte dragut si incepea sa imi placa acest comportament nou al sau. Poate ca era o minune dar baiatul era foarte grijuliu cu mine. Dar nici bine nu mi-am aranjat gandurile ca am auzit o vocea in capul meu si am tresarit repede. Doamne trebuia sa foloseasca telepatia cand eu eram pe ganduri? Am tras aer adanc in piept si am dat in semn negativ din cap catre baiat. L-am ascultat cu atentie iar dupa m-am strambat usor cand mi-a pus mana pe frunte. Chiar avea mare grija de mine dar nu intelegeam de ce.
- Imi pare rau pentru ca te-am ingrijorat. Nu vreau sa ma odihnesc,nu sunt obosita. Sunt foarte bine si am energie. Imi voi revenii repede cu sigura de asta iar cand vine vorba de echipa... cam asta trebuie sa faci intr-o echipa. Oricum nu puteam sa imi las acolo colegul iar in acel moment telekinezia si manipularea pamantului m-a ajutat sa lovesc si eu unde doare mai tare, daca intelegi,spun eu chicotind dragut
Privirea mi se duse asupra baiatului iar in acest timp am afisat un zambet foarte larg si dragut pentru aceasta si pentru ca ma ajuta foarte mult. Avea grija de mine intr-un fel sau altul.
- Multumesc mult pentru ca ai grija de mine,spun eu zambindui dragut
Zambetul inca nu imi disparu de pe chip. Chiar imi placea sa fiu asa copilaroasa dar unora poate ca le displacea, dar asta eram pana la urma si nu aveam ce face.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyVin Dec 21, 2012 12:39 pm

Nu se astepta sa aibe o reputatie chiar atat de neplacuta printre studenti. Dar trebuia sa admita, era vina lui, el si-o crease. Ii venea chiar sa rada de incomoditatea situatie acestia. Uite la ce se ajunge atunci cand nu vrei sa apropii oamenii de tine, in scurt timp vei avea o reputatie de toata frumusetea. Nu stia cum sa mai se faca putin mai placut, dar presupunea ca e deja prea tarziu. Ofta putin, intr-un mod mai amuzant decat ar trebui.
Cand si-a asumat responsabilitatea asupra vinovatiei era impresionat. Ea era genul de persoana care era apreciata de catre el. Il bucura si faptul ca era curioasa de starea celuilalt. Desi se gandea cum de nu era ingrijorata de propria persoana? Poate ajungea sa fie si ea pedepsita. Nu conta oricum, mai devreme sau mai tarziu avea sa se intample.
- Colegul tau este pedepsit pentru o perioada nedeterminata, insa eu daca as fi in locul tau, nu m-as face griji pentru ei. Caci cei superiori inca nu s-au afirmat asupra ta... o tachina tanarul, scotand limba afara si apoi nu isi putea tine teatru si incepuse chiar sa rada usor.
- Nu pari genul care sa ti se urce la cap un mic rasfat si nu imi strica momentul de ingrijorare, da? Nu se intampla des sa il am. Altii, in locul tau, ar profita chiar serios de ocazie.
Chicotise chiar si in clipa in care tanara incepuse sa tresara datorita mesajului neasteptat cu telepatia. Oh, pe asta s-ar parea ca nu o calculase prea bine. Nu e nimic, avea sa se obisnuiasca mai devreme sau mai tarziu, doar era constienta ca sta si cu un telepat in camera, de ce sa nu profite de ocazia respectiva si sa fie deja cu garda mai sus? Doar din partea celor ca el se pot ceilalti astepta la orice, nu asa ar veni mecanismul respectiv?
O urmarise cand nega cu ajutorul capului ceea ce el tocmai ii propuse. Oh era chiar energica pentru cineva atat de ranit. Un alt lucru de apreciat.
- Observ ca esti bine sa energica, doar sa nu te fortezi prea tare, bine? Niciodata nu poti fi sigur si nu se stie. Imi place optimisul tau. Da stiu chestia cu sacrificii pentru echipa, dar sa stii ca o poti si evita. Observ si faptul ca lupta nu a fost tocmai una placuta nici in partea lui. Trebuia sa imi imaginez asta. Lipsa de controla la amandoi, sa inteleg? Intreba el amuzat.
Nu dorea deloc sa isi imagineze cum probabil se zvarcolea studentul in chinuri groaznice ca sa ramana.
- Nu e nevoie sa imi multumesti. Te-ai invoit la cursurile pentru azi? Sau celelalte trebuiri ti le-ai rezolvat? Stii ca vei sta aici pentru multa vreme. Sa-mi spui daca vrei sa fac sau sa iti aduc ceva. Si daca te plictisesti prea tare.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyVin Dec 21, 2012 1:26 pm

M-am uitat dragut la baiat si mi-am dat seama ca se juca cu mine si dorea sa destinga putin atmosfera. Poate ca ma puteam juca si eu putin de el si sa trag si mai mult de ocazia aceasta cu "Gambit este ingrijorat". Acest gand ma facu sa rad in sinea mea. Chiar nu era asa de rau precum am parut eu sau mai bine spuss precum am auzit eu de la altii. Nici nu m-am gandit ca unii pot exagera cu unele lucruri. Cand scoase limba si imi spuse de pedeapsa mea am inceput sa rad usor si m-am uitat la baiat.
- Nu scoate limba pentru ca poti ramane fara ea. Asta am auzit-o de mii de ori. Iar cand este vorba de pedeapsa mea... nu stiu ce sa zic. Nu s-au afirmat pentru ca sunt prea draguta si nu merit sa fiu pedepsita sau am fost pedepsita destul pentru o zi? Stiu ca incerci sa ma tachinezi si imi place asta, destinzi atmosfera din jurul tau,spun eu chicotind dragut
Parca eram un copil mic dar chiar imi placea comportamentul lui Gambit cel bun. Era genul de persoana cu care ai vrea sa iti petreci ziua. Dar se pare ca baiatul avea suprize pentru mine. Cand rase de sperietura mea am scos limba la el si m-am strambat usor. De azi incolo trebuie sa fiu cu garda sus pentru ca nu puteam uita ca stau cu un telepat in camera si in orice moment imi poate invada creierul si intimitatea mea. Ohhh cateodata este atat de marfa sa fii telepat,adica asa credeam dar era si ciudat sa aflii ce gandesc unii oameni desore tine,cred.
-Da mai mereu am fost energica. Nu pot nega asta dar nici nu as vrea sa schimb asta. Nu o sa ma fortez promit. Cand zici lipsa de control nu prea o nimeresti. Adica mai am unele scapari dar imi controlez destul de bine puterile si incerc sa nu mai las emotiile sa puna stapanire pe ele. E mai greu dar pentru asta ma antrenez. Oricum imi pare rau pentru ce am facut. Nu a fost intentionat. Sunt si eu micuta,spun eu dragut
Ma uitam ca un copil,asta si vroiam sa fac. Sa par o fetita nevinovata care nu a vrut sa faca nnimic rau dar i-a iesit prost. L-am ascultat cu atentie si m-am pierdut putin in atatea intrebari dar am zambit slab la ele.
- Da am facut totul. Multumesc mult din nou. Nu am nevoie de nimic iar daca am nevoie imi voi lua singura. Chiar nu vreau sa stau mult aici. Ma voi plictisii singura. Nu vrei sa stai inca putin cu mine?Adica...stiu ca ai treaba dar macar putin. Iti voi aduce un scaun sa stai jos, spun eu zambind larg
Am facut o fata de catelus la baiat,implorandul din gand si din priviri sa mai stea cu mine inca putin. Dupa asta m-am uitat la pamant si m-am gandit ca ii pot aduce eu un scaun baiatului. Cu o mica miscare a mainii, pamantul parca devenii lichid si din acesta se forma un scaun unde avea sa stea baiatul. M-am uitat la el si i-am transmis prin gand " Uite ti-am adus si scaun". La final am zambit usor si m-am uitat la baiat asteptand raspunsul.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyVin Dec 21, 2012 2:51 pm

Rase chiar din clipa in care roscata il ameninta in legatura cu limba.
- Nu ar fi o pierdere. Nu-i asa? Poate atunci am sa vorbesc mai putin... spuse el incepand sa rada in continuare.
- Cred ca nu se afirma din cauza situatiei tale medicale precare. Se pare ca ai reusit sa ii ingrijorezi pe toti. Stii asta nu s-a mai intamplat asa ca fii fericita ca apuci sa vezi momentul, poate rescrii istoria acestei academii... chicotise tanarul. Sa stii ca as prefera sa fie altfel atmosfera din jurul meu. Dar poate data viitoare te prind intr-o pasa mai buna decat aceasta, nu? Ce zici ai de gand sa ai grija de lucrul acesta? O intreba urmarindu-i chicotul care ii placuse chiar din clipa in care incepuse. Era frumos sa o vada asa, parea si mai relaxata ca la inceput. Poatea avea sa se vindece repede mai mult datorita starii ei energice si pline de forta de viata si vitalitate.
Si-a dat seama ca si a fost analizat putin, insaa nu il deranja chiar deloc. Nu incerca sa ascunda aceasta a doua personalitate a lui si inca mai avea cu sute altele. Insa in aceasta se simtea el mai liber, mai relaxat, de parca problemele din viata lui de mutant nici nu existau. Era bine de stiut ca totul avea sa fie mult mai bine. Se mai amuzase si in clipa in care tanara s-a strambat si ii arata limba. Astfel i-a putut vedea si personalitatea ei mai jucausa si la randul lui facuse chiar aceleasi lucruri.
Nu se mai mira nici cand auzise despre gandurile ei in legatura cu telepatii, intrebandu-se daca nu ar putea comuta puterea lui pentru cateva clipe ca sa vada studenta din camera prin ce trecea. Nu era chiar tot timpul asa distractiv plus ca din cauza ca avea dese dureri de cap si uneori nu mai putea distinge care erau gandurile lui fata de a celorlalti. Nu dorea sa se mai gandeasca la asta, astfel asculta ce avea tanra de spus, in continuare.
- Sa pastrezi energia asta a ta, orice s-ar intampla, chiar e o calitate speciala... vorbi acesta pe un ton mai putin fericit decat pana atunci.
- Iti multumesc ca ma asculti si ca nu te fortezi. Si imi cer scuze in cazul in care m-am inselat in privinta controlului. A fost primul lucru la care m-am gandit atunci cand am auzit de ce s-a intamplat si de situatia in care ai ajuns acum... vorbi el sincer, mangaindu-si putin fruntea. Cred ca doar trebuie sa iti continui antrenamentul si cine stie? Poate vei avea posibilitatea sa ajungi chiar departe... pana acum ai facut o treaba chiar groazava...
Ii placea din ce in ce mai mult aceea personalitate copilareasca a tinerei, caracterul ei de vis. Era deja sigur ca daca va ramane asa nu va avea nimic de pierdut in viata. Ii asculta vorbele cu multa atentie, intrebandu-se ce sa faca de acum, dar se pare ca tanara nu avea nevoie de nimic si ca pentru moment ii era bine. Chiar dorea sa plece putin pana ce auzise rugamintea tinerei si atunci se oprise in loc, privindu-i chipul ce il implora sa ramana si citindu-i si gandul care l-a facut sa zambeasca. Merse la scaun si se aseza pe el, dupa cum il rugase domnisoara, apoi se uita la ea si o intreba:
- Uite, raman. Esti multumita? Era acesta foarte curios de raspuns, insa se gandi ca in cazul in care eleva avea sa adoarma din cauza oboselii acumulate, a ranilor si a tot stresului de pana atunci,plus ii mai adunase si el cateva intrebari, sa isi pregateasca o carte de citit, ce nu o incepuse decat cu ceva zile inainte si norocul lui ca o avea chiar la el, in buzunarul de la palton. Asa avea si un plan de rezerva si se putea linisti cu toate.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptySam Dec 22, 2012 1:00 pm

Ma gandeam foarte mult la tot ceea ce zicea baiatul. Pentru mine una conta foarte mult limba mea si credeam ca si a lui conteaza pentru ca fara ea nu am mai putea vorbii iar mie imi placea cand vorbea. Era foarte dragut si amuzant, nu cum am crezut prima oara ca este rau si fara inima. Poate nu trebuie sa mai ascult la ceea ce au zis unele persoane si sa astept sa cunosc si eu unele persone inainte de a vorbii. Un zambet imi aparu pe chip iar dupa privirea mi se duse catre baiat.
-Ohh dar nu am vrut sa fac atata nebunie. Ohh doamne,nu imi vine sa cred ce am reusit sa fac. Cateodata chiar sunt buna numai de facut prostii. Da sper sa fiu intr-o atmosfera mai buna dar voi incerca sa te caut cand am chef de stat cu cineva sau cand am chef de joaca. O sa fie o atmosfera mai energica si amuzanta chiar daca si in acest moment pot face asta. Dar.... te voi cauta,promit,spun eu chicotind incet
Asta era o promisiune facuta baiatului. Deci se pare ca trebuia sa il mai caut pe undeva cand am chef sa vorbesc cu el. M-am uitat la el si i-am transmis prin minte " Cand am nevoie de tine, te voi chema prin propria ta metoda. Doar trebuie sa te gandesti la mine si sa primesti mesajul". Un chicotit imi iesii printre buze cu gandul la chestia pe care am gandit-o mai devreme. Dar pana la urma totul era adevarat. Cand ma mangaie pe frunte si imi spuse cuvintele acelea m-am inrosit in obrazi si am dat afirmativ din cap. Ce dragut din partea baiatului sa zica asta. Zambetul sau ma innebunea si cand se aseza pe scaun si ma intreba daca imi place am inceput sa bat din palme si sa zambesc dragut,sarind putin in aer din cauza fericirii.
-Da sunt foarte fericita. Multumesc mult,nu vei regreta,nu te vei plictisii. Iti fac si vant,aduc si suc cu telekinezia. Spune doar ce vrei,spun eu zambind larg
Am dat usor din maini si o briza usoara se lasa asupra baiatului,vazandu-se asta dupa firele de par ale acestuia care se leganau usor. Am inceput sa rad si m-am uitat dragut la el intrebandu-l prin gand ce mai facem acum. Trebuia sa gasesc eu ceva dar era cam greu. Oricum voi gasii eu ceva,nu voi lasa situatia asa.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptySam Dec 22, 2012 3:37 pm

Era mandru de felurite lucruri. Iar la culme il amuza gandurile fetei in legatura cu limba. Doar nu credea ca el vorbea serios cand a zis ca nu ar fi o pierdere, nu? Se presupunea ca lucrul acela sa fie o gluma. Probabil era genul acela care lua viata mult prea in serios. Dupa ce zambise parca devenise si mai relaxat. Ii placea sa vada un zambet pe chipul oricarui om si al ei, in astfel de situatii, parca se nimerea numai perfect. Cat de curajoasa putea fi si cat de optimista. Numai o mica parte a lui era invidios pe ea, aici, fiindca lui nu ii iesea de multe ori sa fie astfel.
- Cu totii suntem buni la facut prostii... rase acesta total amuzat de situatia respectiva si nu ii venea sa creada ce tocmai spuse tanara in legatura cu asta. Ma bucur ca imi urmezi ca sa le zicem, porunci? Si ai de gand sa ma cauti atunci cand ai nevoie de mine sau de orice altceva, raman cu sufletul mult mai impacat asa. Observ ca inca iti mentii atmosfera energica si amuzanta si cred ca e pentru a 5-a oara cand te felicit? Ma poti corecta, in caz ca gresesc.
Zambise imediat ce primise mesajul telepatic, pe care l-a putut sa citeasca foarte usor.
“ – Bine. Am sa retin asta si sa stii ca imi place!” ii transmise acesta inapoi, cu acelas zambet vizibil pe chip.
Pana si timiditatea o aprecia la ea. Faptul cum chicotise si se inrosise numai de la o simpla atingere. Se bucura si ca ii facuse moftul de a ramane si isi putea explota fericirea fetei foarte bine. Era putin uimit in legatura cu saritul ei. Nu o durea?
- Ai grija cu saritul. Esti ranita... soptise acesta usor. Nu e nevoie sa te fortezi cu nimic in legatura cu mine. Sunt foarte bine... “Desi zau ca acuma mi-ai facut pofta de suc...” gandi el amuzat si notase in minte sa isi ia imediat ce pleaca de aici. Am cu ce ma lua, esti o companie chiar placuta... vorbi el in continuare, lasandu-si putin ochii mai jos, intre-deschisi.
Cand simtise vantul stia ca tanara isi folosise puterea asupra lui si parca era o karma linistita, devenise mult mai relaxat, de parca facea yoga si era la sauna in acelas timp.
- “ Ma gandeam sa citesc, dar vad ca tu inca mai ai energie de te mentii atat de bine pe patul acela..” zambise baiatul dulce si isi lasa parul in continuare suflat de vant, placandu-i senzatia respectiva.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyDum Dec 23, 2012 11:25 am

Zambetul incepea sa ii stea numai pe chip iar asta imi placea la nebunie. Nu se putea asa ceva, parca eu eram nebunia in persoana si energia dar ma rog,va fi bine pana la urma. Cand l-am ascultat am inceput sa rad dragut pentru ca era foarte amuzant mai ales cand ma felicita in legatura cu ceva. Aveam de invatat multe de la baiat si sincer modul in care baiatul ma felicita, parca ma facea sa doresc sa fac multe lucruri bune. Cred ca este ceva la mijloc, dar oricum nu ma deranjeaza. Macar invatam si eu o lectie de data asta.
-Da am invatat multe astazi. Si da am auzit acele lucruri de la tine de mii de ori dar nu ma supar sa le aud de inca cate ori. Chiar o sa mi se urce la cap pana la urma. Nu mai crezut dar ce sa fac....sunt si eu un copil nevinonat,spun eu zambind dulce
Baiatul chiar dorea sa am grija de mine si vroia sa stau linistit. Dar eu vroiam sa ma joc putin cu el si sa aveam grija unul de altul. Chiar nu ma fortam deloc dar baiatul chiar era foarte grijuliu si nu intelegeam de ce. Era ca si cum ar fi taticul meu si nu ar vrea sa ma ranesc mai mult sau ffratele,iubitul,prietenul si multe alte chestii. Un oftat imi iesii printre buze cand m-am gandit la motivul in care baiatul nu dorea sa ma fortez. Nu eram asa de ranita dar toata lumea face caz de necaj in unele momente sau chiar erau foarte ingrjorati pentru mine.
- Sunt foarte bine si nu vreau ca toata lumea sa fie ingrijorata pentru mine. Sunt chiar bine si nu pot sa stau linistita. Chiar ai pofta de suc? Ok o sa ai parte de suc,pana la urma frigiderul era langa noi. Multumesc si tu esti o companie foarte placuta,spun eu razand dragut.
M-am gandit mai bine la ceea ce a zis si un zambet imi aparu pe chip iar in chip i-am zis " Ehh asta sunt eu si imi pare rau dar eu sunt mai buna ca si cartea aceea". Mi-am inchis ochii pentru cateva minute si m-am imaginat drumul de la frigider pana aici. Cu gandul am adus o sticla de suc,dar faceam si miscari din mana pentru ca nu eram asa de experimentata. Eu trebuia sa imbin puterile mele,sa formez eu unele noi dar inca nu puteam asta. Mai aveam de invatat si chiar vroiam asta. I-am pus sucul in brate iar dupa am chicotit usor iar in gand i-am zis " Uite si sucul".

Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyDum Dec 23, 2012 4:10 pm

Dorea ca tanara sa isi revina mai bine si repede, insa se pare ca de cand intrase in incapere, mai mult il facuse ea pe el sa rada decat vice-versa. Era bucuros fiindca nu mai era asa de mult vreme. Si mai era si fericit ca tanara, in situatia ei precara, putea sa fie atat de plina de viata. Parca iar o invidia o bucata minora din sinea lui. Dar se pare ca si el reusea de cateva ori sa o faca pe tanara sa rada dragut. Asta era o realizare, considera el.
- Ca sa fiu sincer, iti ador modul in care te alinti. Poate de asta ti-am si zis lucrurile respective de mii de ori, devii mai simpatica de fiecare data. La fiecare zambet dragut, energie, raset, vorba si spirit ce se afla inauntrul tau.
Numai zambise cand incerca sa il linisteasca pe acesta cu faptul ca era ingrijorat si aprobase usor, din cap. Isi freca putin ochiul, fiindca ii venise o suvita mai rebela acolo si avea sa lacrimeze din cauza ei.
- Cumva citesti ganduri? Eu doar am gandit ca mi-e pofta de suc nu ti-am zis ca mi-l si doresc. Si parca ti-am repetat sa stai linistita. Macar pentru un timp. Cum sa mai mergi apoi pe teren daca nu esti santoasa? De acolo vei face doar mai multe rani.
Rase si el imediat ce isi auzise mesajul telepatic dat inspre acesta, fiind chiar amuzat de discutia respectiva. Ii urmarise puterea si cum incepeau lucrurile sa zboare prin camera, placandu-i si lucrul acela. Se parea ca stia sa si-o controleze si era chiar o putere frumoasa. I-ar fi placut si lui sa stea in pat si sa faca telecomanda sa se miste pana la el, cand era asezat prea comfortabil si era mult mai lene sa se ridice pana la ea ca sa schimbe un canal plictisitor.
Dupa o vreme simtise ceva in poala lui si isi apleca privirea spre sticla de suc zambind larg.
- Mersi... i-a zis inapoi, incepand sa o desfaca si imediat sa bea o inghititura din ea, pana ce alunecase pe glanda toracica a gatului, placandu-i cum papilele lui o luasera putin razna de la senzatia delicioasa.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyLun Dec 24, 2012 3:17 pm

Eram tare bucuroasa ca il vedeam razand si ca am apucat sa ma intalnesc cu el. Mai ales sa vorbesc cu el. Era tare amuzant acest lucru avand in vedere ca pentru mine Gambit a fost un om care era rau. A fost oribil sa il cred asa si imi venea sa imi cer scuze incontinuu din cauza aceasta. Acum puteam sa imi dau seama ca este un tip de nota 10 cu care ma puteam distra cand doream si merita sa faci asta. Obrajii mei prinsera o culoare rosiatica cand l-am auzit pe baiat iar un mic chicot imi iesii printre buze.
-Multumesc mult,mereu stii ce sa imi zici pentru a ma face sa ma rosesc. Esti asa de dragut. Cred ca iubita ta se simte mandra cand o alinti sau ma rog....se va simtii daca nu ai pana acum. Conteaza mult asta,pentru ca ai o senzatie minunata cand primesti complimente. Oricum ma bucur ca ti-am ajuns la suflet pana la urma si am putut devenii prieteni foarte buni,spun eu zambind dulce
Unele gesturi erau chiar dragute si pareau a semana cu cele ale unui copil iar cand era ingrijorat nu imi placea deloc. Chiar nu vroiam sa fie ingrijorat pentru mine, doream sa se joace cu mine si sa observe ca sunt bine si imi pot purta singura de grija. Imi placea ajutorul si dorinta de a ma ajuta si ii iubeam aceasta chestie dar totusi eram destul de normala. Un zambet imi aparu pe chip cand incepu sa vorbeasca de citit ganduri si de antrenament pe teren. Da imi era dor de chestia asta dar nu aveam ce face pana la urma, trebuia sa ma odihnesc putin. Zambetul si rasul sau ma faceau sa zambesc larg pentru ca baiatul era din ce in ce mai dulce iar cand bau din suc am zambit dragut. Ma gandeam ca il puteam ajuta cu ceva si uite ca am rezolvat si cu asta. M-am uitat la el si l-am intrebat prin gand " Vrei sa iti mai aduc ceva? Sa stii ca incep sa ma obisnuiesc cu telepatia si imi place destul de mult. Scuze,daca fac asta incontinuu,e ceva nou. Stii cum sunt copii". Dupa ce am gandit asta am inceput sa rad uitandu-ma la baiat amuzata,dorind sa ii vad reactia.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyMier Dec 26, 2012 6:53 am

Ii venea putin sa rada cand ii citise gandurile fetei si chiar se uimea ce reputatie avea el printre colegii lui si studentii din campus. Nu intelegea de ce toata lumea recunoaste lucrul acesta, cum ca el ar fi rau, fara suflet, infumurat. Nu se gandea ca era asa si nu putea intelege. Totusi s-a gandit sa lase vorbele asa cum sunt si sa nu le mai bage in seama caci nu totul e cum planuim noi.
Doar a zambit atunci cand i-a vazut roseate din obraji si atunci cand un zambet se formase pe chipul ei. Nu mai stia ce sa zica si cum sa reactioneze, fiindca numai ii veneau complimente in cap, iar subiectele de discutie dispareau rand pe rand, ca si cand si-ar fi dorit ele singure sa se evapore. Isi puse mana dupa ceafa atunci, cand realize asta si ofta putin.
- Nu credeam ca te puteam face sa rosesti numai din atat. Esti plina de surprise. Imi place si lucrul acesta la personalitatea ta… i-a zis, incepand sa rada si chiar si-a acoperit putin gura cu ajutorul mainii, ca sa nu sa se observe lucrul acesta. Chiar sper ca iubita mea sa se simta asa cand o voi avea, dar cred ca mai am indurate pana atunci. Uneori nu sunt asa norocos… a adaugat, ridicand bratele in aer si dand din umeri in sens de “ nu stiu”. Si mie imi place ca ma consider prieten bun… incheie, punandu-si mainile la loc in pozitia in care erau mai devreme.
Terminase mai mult de jumatate din lichidul cu coloranti si isi simti setae din gatlej potolindu-se putin. Nu dorea sa fie insistent oricum asupra dorintelor, lui ii era sufficient ca sa indeplinit aceasta. Zambise incet si neobservabil.
- “ Numai vreau nimic, sunt chiar bine. Eh asta in cazul in care vrei sa-mi aduci un avion privat, un Lamborghini, o motocicleta. Da atunci as putea face si mai bine de atata…” ii transmise razand imediat ce termina ceea ce spuse, inchipuindu-si cum ar fi daca ar avea toate alea, pe de o parte. Desi era o gluma, da cu lucrurile material ear fi fost putin mai tare, dar nu s-ar fi schimbat deloc si asa avea o personalitate destul de complicata.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyMier Dec 26, 2012 1:09 pm

Nu mai aveam asa de multe chestii ce as fi putut sa vorbesc cu baiatul. Cateodata subiectele incepeau sa disparu parca in aer si nu le mai puteam gasii. Ideile mele erau pe sfarsite iar baiatul nu mai avea de gand sa mai zica nimic. Doamne nu puteam sa supravietuiesc in ritmul asta. Eu trebuia sa ma zbentui si sa zambesc,sa cant,sa dansez sau sa vorbesc. Nu vroiam sa dorm si sa stau linistita. Aveam chef sa cant putin chiar daca nu am mai cantat de mult timp. De cand am ajuns mutant am cam uitat de dorinta mea de a devenii cantareata si la bucuria pe care mi-o aducea. Nu puteam intelege de ce dar eu iubeam asta. Oricum nu puteam sa cant aici fata de baiat pentru ca imi era rusine. Un mic oftat imi iesii printre buze iar dupa l-am ascultat cu atentie pe baiat.
- Vei gasii o fata minunata sunt sigura,care o sa isi dea seama cat de minunat esti. Si mai ales care stie sa te iubeasca. Toata lumea trece peste pase mai proaste in dragoste dar asta este pana la urma. Iar cand este vorba de inrosirea mea....pff este mai greu. Oricum nu te panicha fac asta des,spun eu chicotind incet
Asa eram eu si nu puteam schimba asta oricum mereu am fost putin mai timida cand era vorba de unele persoane si cuvinte adresate pentru mine. Uneori eram draguta dar in unele momente deja incepeam sa ma enervez pentru ca ma inroseam in momentele proaste sau fata de persoane carora vreau sa nu le arat asta.
Se pare ca baiatul era destul de multumit de toate chestiile pe care le-am facut pana atunci iar dupa l-am ascultat cand a venit vorba de unele dorinte. Cand am auzit mi-am marit ochii si am ramas uimita de dorintele sale. M-am intins usor pe spate si mi-am pus mana la cap ca si cum mi-ar fi fost rau sau as fi avut o durere pe cap iar dupa m-am uitat la el.
-Cred ca glumesti,spune-mi te rog ca glumesti. Scuze dar nu pot sa aduc asta,adica cred. Vrei sa incerc si asta? Va fi mai greu dar cred ca prin consumul puterilor si lesinul meu voi putea face asta,sau poate nu. Oricum masina,avion si chestii dastea vreau si eu,spun eu chicotind dragut
Cu siguranta mi-as fi dorit sa pot aduce toate lucrurile acelea dar eram cam imposibil aceast lucru.
Sus In jos
Gambit

Gambit


Mesaje : 52
Data de inscriere : 17/12/2012

~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] EmptyJoi Dec 27, 2012 2:39 am

Incerca sa o asculta imediat ce mentiona despre fata lui si ramase ganditor. Nu credea ca va fi atat de trista din faptul ca el nu are o iubita, dar pana la urma realiza.
- Dar tu? Cum stai cu dragostea? Prietenul ce iti face?
Nu mai dorea sa adauge nimic la vorbele care ii zicea ea si doar o aproba cu ajutorul capului, fiind la doi pasi sa ii zica asta si cu vorbele. Nu ii placea deloc sa se ajunga intr-un subiect atat de delicat si dorea sa mearga mai repede mai departe. Isi nota ca sa nu o mai intrebe in legatura cu roseata ei, caci incepea sa creada ca avea sa calce pe un subiect si mai delicat decata precedentul.
Isi mai vedea de sucul lui si il termina pana la final, aruncandu-l direct inspre cos, insa el se izbi in perete si ateriza pe parchet. Ii era lene sa se ridice din loc ca sa ridice lucrul acela si era scaunul mult prea comod dintr-o data, ca ii venea lui sa doarma pe el.
Se astepta si sa o surprinda pe tanara atunci cand i-a zis dorintele sale, stiind ca nu avea sa le ia din prima ca o gluma. Dar se panica putin atunci cand isi dadu seama ca ii provocase o mica migrena si incepea sa se joace cu degetele. Nu dorea sa o faca sa se simta rau chiar deloc.
- Doar am glumit in legatura cu asta. Nu credeam ca le vei lua atat de in serios. Nici eu nu credeam ca le poti aduce, iti trebuie o forta mult mai mare... si sa fii mai putin ranita decat esti acum. Ma bucur ca avem aceleasi gusturi in legatura cu lucrurile materiale, nici nu suntem pretentiosi deloc.
Se ridica din loc si merse spre geam, deschizandu-l si inhaland aerul proaspat, apoi ii venise ideea:
- N-ai vrea sa mergi putin afara?
In timp ce ii astepta raspunsul, se mai si plimba prin camera, prinse sticla in mana si o duse direct la cosul de gunoi, ca sa nu lase mizerie in cabinetul medical. Plus deja planuia ca asistenta si-a terminat treaba de la urgente.
Sus In jos
Continut sponsorizat





~A unexpected accident~[Private] Empty
MesajSubiect: Re: ~A unexpected accident~[Private]   ~A unexpected accident~[Private] Empty

Sus In jos
 
~A unexpected accident~[Private]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ~One day, with a full moon~[Private]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mutants :: Rpg Academie :: Cabinet medical-
Mergi direct la: