Mutants
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mistique

Mistique


Mesaje : 26
Data de inscriere : 23/12/2012

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyDum Dec 23, 2012 8:30 am

Mergea usor prin curtea academiei, pasind cu mare grija peste iarba acoperita de roua. Era dimineata, ora 09:12, intr-o primavara senina si placuta, iar dupa cum se scurgeau anotimpurile, vara era pe aproape. Nu simtea pe pielea ei fina, adierea rece a primaverii, ci chiar ii era bine asa.
Purta o rochita, nici prea scurta nici prea lunga, doar o palma de-asupra genunchilor, in culori vi si calde, asa cum ii placea mereu sa poarte hainele, era vaporoasa, in jos, si mulata in partea pieptului, sustinuta de doua bretele usor groase, pe ambii umeri goi ai fetei.
Nu era tot timpul asa matinala, dar avea antrenament cu o alta mutanta, ce avea ca abilitati elementele naturii, ironic numele ei fiind Element. Ea isi controla destul de bine puterea pamantului, dar chiar nu strica sa mai invete si de la altcineva despre asta. Ii placea mereu sa descopere lucruri noi. Cum ar fi, acum ceva timp, avatatse cum sa-si canalizeze toata forta, in pumnul drept, si doar cu o lovitura a lui in pamant, acesta se putea despica in doua. Era cea mai puternica 'magie' pe care o putea face, si se mandrea mult cu asta. Desigur nici orele de antrenamet, pentru perfectionarea ei nu incetara sa lipseasca, iar pe mana ei, se vedea cat sa chinuit pentru asta.
-Dar totul e bine acuma, murmura aceasta, privindu-si mana, zi zambind usor, continuandu-si gandul cu voce tare.
Alesese o ora asa devreme, caci pe atunci majoritatea mutantilor, nu erau treji, tocmai bine, ca sa nu ocupe prea mult din acel teren , si sa ajunga sa fie raniti de fortele lor, pentru ca nu multi se antrenau in curte. Ea vroia, sa aibe un loc, natural unde sa se antreneze, nu inchisa intr-o camera ce-ti creea asta, si era tare fericita ca partenerea ei, ii acceptase propunerea si destinatia.
Cat timp, o astepta pe Element, incepuse sa faca ca din iarba proaspata, sa creasca pe ici-pe-colo, flori, de diferite culori, forme, miros, dar ea le iubea pe toate.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyDum Dec 23, 2012 12:15 pm

O zi minunata cu o ora foarte matinala. Ce pot zice? Nu aveam deloc probleme cu trezitul de dimineata mai ales cand aveam vreun antrenament sau vreo misiune de facut. Astazi am o intalnire pentru antrenamente in curte cu o mutanta cu numele Kim Yura alias Mistique, Aflasem ca are puterea pamantului si o putere extrem de mare in pumni. Putea despica pamantul in mii de bucatele. Eram putin suspicioasa pentru ca nu stiam cine este mai antrenat in aceasta masura, dar pana la urma aveam sa aflu si trebuia sa am incredere in propriile mele puteri si totul va fi bine. Puteam invata multe lucruri de la ea si poate chiar si ea la mine. IMi placea mult melodia lui. PAna la urma eram gata cu totul si puteam sa cobor din academie. Toata lumea dormea la ora asta de aceea totusi puteam sa ne antranam in liniste. Cand am ajuns in curte am vazuto si pe fata care facea niste flori pe acel pamant. Am zambit dulce din cauza acelei imagini iar dupa m-am apropriat din ce in ce mai mult de fata. Cand am ajuns langa ea am zambit dragut in directia ei si am ridicat mana usor in aer in semn de buna, am ajuns.
- Hey Mistique. Eu sunt Element.ma bucur ca ma pot antrena cu tine. Am auzit foarte multe chestii dragute despre tine si chiar ca esti foarte puternica. Cred ca pot invata multe lucruri de la tine si multumesc mult pentru ca m-ai asteptat,spun eu zambind dragut la fata.
Parea foarte draguta si chiar aveam de gand sa ma imprietenesc cu ea, asa cum faceam cu toata lumea. Ma rog...deabia asteptam sa ma antrenez asa ca am asteptat sa aud cuvintele fetei fara a mai zice ceva.
Sus In jos
Mistique

Mistique


Mesaje : 26
Data de inscriere : 23/12/2012

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyLun Dec 24, 2012 2:30 pm

Incepu sa se plictiseasca de asteptare, dar nah pentru orice trebuia sa acorzi timp, nu? Deja se plimbase, cercetand curtea, isi aranjase si parul de mai multe ori, si ultimul lucru ce-i ramasese pe lista, ca nu cumva sa cada de tot in plictiseala, era impodobirea gradinii cu tot felul de plante multicolore, frumos mirositoare.
In timp ce dadea nastere acelor flori, simtindu-se chiar contopita cu natura si o mama fericita, se intreba, de cum aveau cele doua fete sa se antreneze. Ce puteri va folosii ea, si roscovana cu tente blonde, cum le va combate, si ce va afla? Hm. Nu-si putea raspunde acuma la toate acestea, desi isi avea siguranta pe ea, caci o data cu experienta acumulata, putea fi mai buna ca micutza studenta. Insa nu stia ce puteri ascundea partenera.
Creea pe ici si pe colo, flori frumoase, de care chiar era mandra. Ieseau perfecte, atat de perfect caci ar fi stat sa le priveasca ziua intreaga. Culoriile se imbinau placut, iar crinii imprastiau in aer un miros imbietor, un parfum, mai bine zis. Ii placea sa modeleze absolut orice, cu puterea ei de pamant. O data chiar creease si un copac, dar e destul de greu sa faci asa ceva, trebuie sa consumi multa energie, aproape pe toata, si timpul necesar pentru creearea copacului, e unul chiar pretios. De asta, se rezuma mai mult la flori, nu era greu sa le grabesti procesul, cum era la copaci, iar asta facea timpul sa treaca.
Simtii dupa ceva vreme, o prezenta, ce se indrepta spre ea, si ridicandu-si fruntea sus, o vazu si pe tanara pe care o astepta in aceea dimineata.
-Buna dimineata, Element. Cum ti-a fost somnul? Ai mancat? Sper ca esti pregatita. Se ridica aceasta, pe ambele picioare, privind-o pe tanara din fatza sa, cu un zambet prietenos.
Prinse o culoare o rosiatica in obraji, cand auzi complimentele, care se pare ca erau aduse de altii, si facu ca in fatza tinerei, din pamant sa creasca un buchet de flori, ridicat pana la nivelul ei, de o liana groasa, ce tinea locul unei maini, oferindu-i lui Element, buchetul colorat si frumos parfumat.
-Multumesc! acelasi lucru sper si eu.
-Esti pregatita? Incepem?
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyLun Dec 24, 2012 3:36 pm

Imi placea puterea fetei foarte mult si chiar si de ea ca persoana chiar daca avea aceeasi putere ca si mine. Nu mai conta pana la urma. IUbeam florile pe care le creea cu ajutorul puterii pentru ca iubeam florile iar mirosul pe care le lasa acestea in urma ma facu sa zambesc foarte larg. Era foarte dragut si fata chiar parea sa fie copilaroasa dar nu conta asta. Mie imi placea sa intalnesc persoane ca si mine. Pana la urma copilaria era foarte importanta. Aceasta ma uimii si in momentul in care o mana din pamant imi aduse un buchet de flori. Am luat buchetul, l-am dus langa un copac iar dupa am batut usor din palme.
-Foarte impresionat,ador modul in care actionezi cu puterile si mai ales modul in care iti controlezi puterea. O sa am multe de invatat,spun eu chicotind dragut la fata.
Intrebarile din partea fetei incepusera sa navaleasca asuspra mea. Am clipit de cateva ori iar dupa m-am gandit la fiecare in parte. Se pare ca era mai derabdatoare decat mine sa incepem tinand cont de multimea de intrebari si de energia pe care o emana in jurul ei. Chiar semana cu mine si imi placea asta,ma rog...2 personalitati total diferite si pana la urma asta era doar prima vedere. Am invatat sa nu judec o carte dupa coperta, pentru ca aveam sa gresesc mult prin aceasta chestie.
-Da am avut un somn minunat. Nu mananc atat de dimineata.Da ,sunt foarte pregatita si deabia astept sa invat. Multumesc mult pentru intrebari dar intrebarea mea cea mai mare este ....Ce trebuie sa facem?,intreb eu zambind dulce
PAsii ma dusera langa fata,asteptand raspunsul pentru a vedea modul in care voi actiona in antrenamente. Nu prea stiam multe chestii despre ele dar aveam sa aflu, fata sigur era mai informata decat mine si oricum eram putin cam adormita.
Sus In jos
Mistique

Mistique


Mesaje : 26
Data de inscriere : 23/12/2012

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyMier Dec 26, 2012 10:33 am

In sfarsit asteptarea ei se incheiase, iar totul parca prindea o culoare intocmai ca a florilor creeate. Caci atunci cand esti cu cineva, si discuti cu acea persoana, parca totul in jurul tau se coloreaza, mai ales cand ambele persoane au un caracter si o personalitate dragalasa, intocmai ca cele doua fete. Putea spune, oarecum, ca Element, ii seamana in unele situatii, dar ea parea foarte copila, si la fel si la chip, prea frageda pentru o asa viata, de mutant, care este destul de periculoasa, in timp ce Mistique, isi schimba starea in functie de situatie - putea fi de o seriozitate intocmai ca un sef, putea fi nervoasa, infumurata, si putea fi si copilaroasa, simpatica, intocmai ca acuma.
Ii placu mult, cum tanara se prezenta, intrand in discutie cu ea, si complimentele aduse, in cat nu se putu stapanii sa nu-i daruiasca ceva, ce vazu din prima ca i se potrivea. Ea vedea in flori, puritate si simpatie, exact ceea ce vazuse la ea, imediat ce-si deschise petalele rozalii. Observa cum puse buchetul deo-parte, zambind spre gest, dandu-si seama, ca acele flori putea fi ranite, si se bucura vazand ca ii pasa de asta.
Facu in asa fel incat, pamantul sa suga aceea liana, si florile ce le creease pana atunci, pentru ca, spre acelasi motiv, nu vroia sa le vada ranite.
-Multumesc, abea astept sa te vad si pe tine, facand asta.
Ii vazu uimirea de pe chip, cand incepu cu intrebarile, si se rosii usor. Vroia sa fie sigura, ca eleva era pregatita pentru antrenament, pentru ca un corp nedormit si nehranit, poate insemna doua puncte scazute in batalie, si pierderea ei. Puteriile or fi puternice si bine antrenate, dar nimeni nu ar trebui sa uite, ca trupul ii e baza, si cu el face de toate.
Se imbufna putin spre ea, auzind ca nu mancase, dar probabil asa era obisnuita de mica, cu corpul, si alte probleme de santate etc, insa era sigura de un lucru - dupa antrenament, o va duce direct la masa.
-Trebuie sa antrenam putin puteriile, aruncadu-le, una asupra alteia, intocmai ca... o lupta, doar ca nu va iesi nimeni castigator din asta. Eu te atac cu ceva, iar tu incerci sa opresti acel atac, si daca nu vei reusii asta, o vom lua de la capat, pana il vei opri. Asta este scopul.
Ii dadu rapid raspunsul, fara sa uite toate amanuntele, si se dadu in spate, luandu-si o distanta mai mare fatza de partenera.
-Gata? Atunci sa-i dam drumul. Se incrunta usor, si isi ridica ambele maini in aer, din pamant facand sa apara o groaza de liane, groase si putin vascoase, cu care o prinsera pe tanara de maini si de picioare, tinand-o bine legata. Abea ii astepta miscarea, vrand sa vada, cum avea de gand sa se elibereze, si doar astepta, privind inspre ea si lianele ei, ce puteau fi usor comparate cu niste serpi gigantici infometati.
Sus In jos
Element

Element


Mesaje : 40
Data de inscriere : 18/12/2012
Localizare : Near you<3

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyMier Dec 26, 2012 1:39 pm

Privirea continua sa fie catre fata,gandindu-ma mai bine al vorbele pe care le spunea in legatura cu antrenamentul. Era ok dupa mine,trebuia sa iti folosesti puteri pentru a scapa din situatii dificile. Pur si simplu lucruri de care puteam sa dam in fiecare misiune si care ne-au fi fost foarte folositoare pe viitor. Era destul de interesant si chiar vroiam sa incep asta. Cand aceasta incepu sa vorbeasca am dat in sens afirmativ din cap iar in urmatoarea secunda am simtit cum niste liane au inceput sa ma prinde de maini si de picioare. Ochii mi s-au marit si am incercat sa scap. Logic ca nu aveam sansa sa scap de aici fara sa folosesc puterile mele. Nu stiam ce sa fac mai bine. Aveam atat de multe variante incat am ramas blocata pe niste idei. Prima ideea care mi-a venit in cap a fost focul iar in urmatoarea secunda mi-am inchis ochii iar lianele incepusera sa i-a foc. Desigur mergea asta dar putea dura destul de mult timp . Nu doream sa am confrunt cu pamant contra pamant momentan plus ca nu aveam nici o idee cum sa o folosesesc in acel moment. M-am uitat la fata iar o idee imi venii in cap. Poate ca pot incepe sa folosesc si eu imbinari din puterile mele si sa creez o noua chestie. Era destul de greu dar in acest moment singurul lucru care ar putea sa taie liana in acest moment este un lucru gen un topor si nu aveam nici unul in jur sau gheata foarte ascutita. Nu aveam incontro si daca doream sa continui asa...trebuie sa muncesc din greu pentru unele chestii. Privirea mi se dusera inspre maini in care incepusera sa apara apa iar in cealalta sa se simta vantul. Elementele naturii erau de partea mea iar eu trebuie sa ma incred in puteri si mai ales in mine. Stiam ca voi reusi. Cu putina munca am aruncat o rafala de vant din cea mai friguroasa iar apa din mana mea ingheta. Arata ca un cutit in acel moment iar in urmatorul moment cu ajutorul mintii si al telekineziei am dus acea bucata de gheata asupra lianelor si le-am taiat, eliberandu-ma din stransoare. Cand am coborat pe pamant, mi-am dus mainile la incheieturi iar dupa m-am uitat la fata iar in jurul sau un foc foarte mare incepu sa apara. Nu doream sa o ranesc asa ca nu aruncam alte magii asupra sa. Focul devenea din ce in ce mai mare, exact cum am vrut iar un mic oftat imi iesii printre buze. Era interesant antrenamentul dar totusi nu ma gandeam ca fata avea sa intre in forta din prima. Trebuia sa recunosc ca imi placea foarte mult puterea ei si parea ca pamantul ii pria.
Sus In jos
Mistique

Mistique


Mesaje : 26
Data de inscriere : 23/12/2012

The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] EmptyMier Dec 26, 2012 4:20 pm

Cum totul fusese stabilit, antrenamentul putea incepe in sfarsit. Acel lucru pentru care trezirea lor de dimineata a fost posibila, doar pentru asta. Isi cunoastea puteriile ca podul palmei, desi stia cum si ce sa aplice, tot ce nu stiam era felul tipei de a lupta, si avea sa afle curand de asta.
Incepuse cu ceva usor, doar o mica stransoare, formata din prietenii ei preferati. Adora sa isi opreasca oponentii cu liane, mai ales cand dadea de unii ce nu aveau o putere controla lor, dar stia sigur ca fata se va elibera de asta, caci avea cele 4 puterii ale naturii. Era insa curioasa, cum si pe care o va folosii.
O urmarea, cum se zbatea in acele stransori, si cu ajutorul privirii, le facea sa-i fie si mai stranse pe inchieturi la maini si picioare, in functie de cum se misca tanara.
Observa imediat, cum in mainile ei, apareau doua dintre puteriile pe care le controla, si era sigura ca le va combina creend ceva, ce o putea scapa de lianele lui Mistique. Zambii, mandra de cum a reactionat tanara, in aceea situatie, si felul cum a gandit sa-si elibereze membrele.
Isi duse mainile sub sani incolacindu-le, una intre alta, ridicandu-si mana dreapta spre buze, trecand cu degetele pe la barbie, privind-o pe Element, cum incepe sa creeze altceva, si in urmatoarea secunda, un cerc de foc ii inonjura trupul. Misca doar privirea, privind felul cum flacarile, cresc dar si scad.
-Impresionant! spuse ea, zambind intr-un colt, si apoi continuand - dar nu cat sa ma opresti. Trebuia sa recunoasca ca devenea destul de cald acolo, insa focul nu o sperie atat de tare, cat sa nu actioneze repede. Lasa bratele sa-i cada pe langa corp, mai apoi ridicandu-le la nivelul taliei, pozitionandu-le intocmai cum facea o balerina, si in mijlocul acelui foc, incepu sa faca piruiete, devenind tot mai rapide cu fiecare rasucire, pana cand rapiditatea ii crescu atat de tare, incat nu se mai putea vedea bine. In aceea piruieta de patinatoare, varfurile picioarelor ei, creasera o mica groapa in pamant, iar prin puterea ei, pamantul de la suprfata incepu sa se ridice in aer, aruncat de pirueta acesteia, doar in zona focului,in cele din urma stingandu-l.
Cand simtii, ca atmosfera fierbinte disparuse, se oprii din invartit, putin ametita, in ploaia pamantului formata, care pe ea nu atingea, din cauza ca-si creease o umbrela invizibila.
-Multe ore de patinaj, nu credeam ca-mi vor folosii vreodata. Zambii sincera spre partenera ei, lasandu-se in jos pana ce palma ii atinsese pamantul.
-Acum e randul meu.
Inchise ochii, concentrandu-se atent, incepand ca din loc in loc in jurul lor, sa iasa din pamant mici ramuri, care pareau sa fie legate intre ele. Cand aceata deschise ochii, in fix acelasi moment, ziduri de gard-viu aparusera, si le bagara pe cele doua fete, intr-un labirint-viu, dupa cum ii placea ei sa-l numeasca. Se ridica in picioare, privind acum inainte, avand in fatza sa, un zid de frunze, ce parea sa le desparta pe cele doua. Isi croii pasi, printre peretii aceia, intrind si ea in propiul sau labirint.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty
MesajSubiect: Re: The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]   The sunshine makes me bloom ^_^ [privat] Empty

Sus In jos
 
The sunshine makes me bloom ^_^ [privat]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Practice makes perfect ~privat~
» With sweet words, you tell me to come out . [privat]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mutants :: Rpg Academie :: Curtea-
Mergi direct la: